Obserwatorium Astronomiczne Uniwersytetu Jagiellońskiego

 

Zgłoszone oferty pracy w astronomii i dla astronoma


Jeśli masz lub znasz aktualną ofertę pracy dla astronoma, prosimy o zgłoszenie mejlem.

EC1 Łódź: zgłoszenia do 31 V 2019

Referent/Specjalista w Dziale Planetarium w wymiarze 1 etatu

Oferta pracy w Planetarium EC1 w Łodzi

Planetarium EC1 jest jednym z największych i najnowocześniejszych miejsc tego typu w Polsce. Chociaż większa z naszych dwóch kopuł planetaryjnych ma "zaledwie" 14 m średnicy, to odwiedza nas rocznie około 100 000 widzów.

Popularyzacja i dobra komunikacja osiągnięć naukowych jest bardzo ważną częścią współczesnej nauki, ze względu na sposób jej finansowania. Społeczeństwo, a przede wszystkim politycy, muszą rozumieć i widzieć sens przekazywania dużych środków finansowych na badania naukowe, w tym badania podstawowe.

Praca w planetarium jest okazją do przekazywania społeczeństwu informacji dotyczących najnowszych odkryć w szeroko pojętej dziedzinie astronomii i pokrewnych nauk matematyczno-przyrodniczych. Jest to też miejsce, w którym dzieci i młodzież może zostać zainspirowana do dalszego zgłębiania tych dziedzin.

W chwili obecnej poszukujemy do pracy kandydatów z wykształceniem astronomicznym lub będących w trakcie, czy też pod koniec jego zdobywania.

Głównym docelowym zadaniem tej osoby będzie prowadzenie i współtworzenie pokazów do nowoczesnego planetarium cyfrowego.

Pracuje u nas zespół 17-to osobowy, w którego skład wchodzą zarówno graficy komputerowi, nauczyciele geografii, fizyki, miłośnicy astronomii z innym wykształceniem i doświadczeniem. W dużym stopniu stawiamy na pracę zespołową, łączącą nasze talenty, wiedzę i umiejętności.

Poszukujemy osób zainteresowanych głównie pracą w wymiarze pełnego etatu, chociaż nie wykluczamy z założenia również 3/4 czy 1/2 etatu.

Praca jest stabilna, w dużym, rozwijającym się ośrodku. EC1 jako instytucja kultury zatrudnia już w sumie ponad 200 osób, a rozbudowujemy jeszcze w ramach naszej instytucji Narodowe Centrum Kultury Filmowej i Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej.

Kierownik Działu Planetarium Pan Tomasz Kisiel chętnie odpowie na wszelkie pytania czy wątpliwości mailowo pod adresem t.kisiel at ec1lodz.pl

Więcej...

TKGS